Kaunis ja ihaldatud kämmalvaher on pärit Jaapanist ja Lõuna-Koreast. Ta on klassikaline bonsaivaher, mis kahjuks Eesti kliimatingimustes vabalt kasvades ilma talvekatteta vastu ei pea. Kodumaal kasvab ta kuni 10 m kõrguseks põõsaks või väikeseks puuks. Selle vahtraliigi lehed on 4-12 cm pikad ja sama laiad ning eriliselt kaunid: sõrmjalt lõhestunud viieks, seitsmeks või üheksaks osaks. Kämmalvaher on suure varjutaluvusega, kasvades oma kodumaal alusmetsataimena. Kämmalvahtra võra kasvukuju on huvitav: näeb välja nagu teravikule pööratud püramiid! Kämmalvahtral esineb ka kolm looduslikku almliiki, millest matsumurae alamliik on kõige külmakindlam. Vahtraliikidest on just kämmalvahtrast aretatud kõige rohkem sorte: neid on teada üle 1000! Eesti oludes on kämmalvahtra sorte mõtekas kasvatad suuremas aiavaasis ja transportida nad talveks mõnda nullilähedasse hoonesse talvituma.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Vahtrad kasvavad edukalt nii täisvalguses kui ka poolvarjus. Mõned liigid eelistavad isegi täisvarju. Värviliste lehtedega vahtrasordid peaksid erksama lehevärvi püsimiseks kasvama siiski päikselisel kohal. Olenevalt liigist eelistavad ühed niiskemaid, teised kuivemaid muldi, kuid kõik vahtrad kasvavad hästi igasugustel normaalsetel aiamuldadel.
Kasutamine: Puukujulisi suuremõõdulisi vahtraid istutatakse üksikpuuna või väiksemate rühmadena suurematele haljasaladele ja parkidesse. Värviliste lehtedega vahtraid sobib istutada eranditult vaid üksiku efektipuuna.
Kasvupinnas Huumusrikas, parasniiske, hea dreenaažiga.
Igihaljas ei
SKU MEN118650
Tootjamaa Holland
Kaal pakendiga (kg) 8.0000
Müüdava taime kõrgus 50 - 60 cm
Poti suurus C7