Kaheokkaline mänd. Mägimänd kasvab looduslikult Euroopa mäestike kõrgemates vööndites. Looduses esineb kaks alamliiki, millest ühte, madalamakasvulist (Pinus mugo ssp. mugo), kasvatatakse väga laialdaselt iluaianduses. Sellel alamliigil on omakorda palju kääbuskasvulisi sorte ja vorme, mis erinevad üksteisest kasvukuju-, kasvukõrguse- või okaste suuruse ja värvi poolest. Mägimänd on Eestis kõige levinum võõrmänniliik, tänu oma kääbusjale kasvule on teda võimalik istutada igasse pisemassegi koduaeda. Mägimännid kasvavad hästi ja näevad kaunid välja ka istutatuna aiavaasidesse!
Aeglasekasvuline. Esimestel aastatel kasvab 0,6 meetrit. 10-15 aastaga saavutab taim oma täiskasvanud taime kogukõrguse ca 1,5 meetrit.
Kasvupinnas Mullastiku suhtes on nad väga vähenõudlikud, kasvades pea igasugustel muldadel, ka kuivadel ja kehvadel liivikutel. Ei talu seisvat vett.
Vastupidavus Väga vastupidav.
Kasvukuju Laiuv põõsas.
Igihaljas jah
Erihooldus Kui soovid männipuust kujundada bonsaid või pügatud hekki, siis kärbi noori pehmeid võrseid ilmtingimata jaanipäeva-eelsel ajal. Hiljem kärbitud liialt puitunud võrsed ei moodusta enam lisapungi, et hargneda järgmisel kevadel tihedaks oksistuks!
SKU MEN100601
Tootjamaa Holland
Kasvukoht päikeseline
Kaal pakendiga (kg) 2.0000
Täiskasvanud taime kõrgus 0.60 - 1.50 m
Müüdava taime kõrgus 15 - 20 cm
Vahekaugus 2.00 - 3.00 m
Poti suurus C2