Jõulutähed on kas valgete, lõheroosade, helepunaste, tumepunaste või purpursete õitega. Vahel võivad olla kõrglehtede vahel ka väikesed kollased õied. Lehestik on rikkalikult harunev, tumeroheliste odajate lehtedega. Kasta tuleks jõulutähte korrapäraselt, taim ei talu mulla läbikuivamist ega samas ka liiga märga mulda. Potialusele ei tohiks kunagi jätta vet ning temperatuurist eelistab taim kindlasti sooja, mistõttu peaks taime kaitsema külma ning tõmbetuule eest. Jõulutähe piimmahl on nahka ärritava toimega – vältida selle sattumist nahale või silma.

Kaunis piimalill (Euphorbia pulcherrima) ehk jõulutäht kasvab looduslikult Kesk-Ameerikas ning on pärit Mehhikost. Kuigi looduslikult võib jõulutäht kasvada kuni 4 meetri kõrguseks puuks, on see Eestis levinud potitaimena, mis kaunistab kodude jõululaudu või aknapalesid.

Jõulutähte kasvatatakse üldiselt ühekordseks jõuluaja rõõmuks, kuid soovi korral võib teda ka toalillena edasi kasvatada. Levinud on arvamus, et taimel on kaunid suured erepunased (vahel ka valged, oranžid või roosad) õied, kuid tegelikult on tegemist võrse ülemiste lehtedega. Jõulutähe õied on hoopis väga pisikesed, kollaka värvusega ja paiknevad iga punase lehekobara keskpaigas.

Jõulutäht ei talu jahedat tõmbetuult ning järske asukoha– ja temperatuurimuudatusi. Poest ostes tuleks lill korralikult ära pakkida, enne kui sellega õue minnakse. Juhul kui taimega käitutakse valesti, võivad selle lehed kiirelt kolletuda ja variseda. Kasvuks optimaalne temperatuur on päeval 18-20 kraadi. Kui temperatuur langeb alla 16 kraadi, võivad lehed hakata varisema. Õhuniiskus tuleks hoida madalal (65-75%), eriti novembris ja detsembris. Kasvusubstraadina sobib freesturvas, mille pH on 5,5 – 6,5. Taim eelistab ühtlast niiskust ning ei talu seisvat vett. Seega tuleks üleliigne kastmisvesi aluselt kohe ära kallata.
Õied Kas valgete, lõheroosade, helepunaste, tumepunaste või purpursete kõrglehtede vahel väikesed kollased õied.
Lehed Rikkalikult harunev, tumeroheliste odajate lehtedega.
Kastmine Kasta tuleb korrapäraselt, taim ei talu mulla läbikuivamist ega samas ka liiga märga mulda. Ära jäta kunagi potialusele vett!
Väetamine Ei ole tingimata vajalik.
Temperatuur Soe, 18-24°C
Erihooldus Kaitse taime külma eest ning väldi tõmbetuult. Piimmahl on nahka ärritava toimega - hoidu selle sattumist nahale või silma!
Õie värv lilla, punane, roosa, valge
Lehe värv roheline
SKU NU075053
Õitsemise aastaaeg talv
Kasvukoht päikeseline
Kaal pakendiga (kg) 0.5060
Poti suurus P12