Panime Sinu jaoks kokku mõned parimad nipid, et Sinu jõulupuu oleks eriliselt kaunis ja maitsekalt kujundatud.

Valime puu


Arvesta, et mida suurem on ruum, seda suurem puu tuleks ka valida. Hansaplantis saad valida nii kuuskede, nulgude kui ka mugavate tehispuude vahel. Kui Su valik langeb kas kuuskede või nulgude kasuks, siis uuri edasi siit!

Kunstpuud eelista siis, kui soovid puud ohtralt kaunistada ja ehetega praktiliselt üle külvata. Kunstpuu oksad nimelt suudavad vaevata kanda rohkem ja raskemaid ehteid. Ka ei vaja need puud kastmist ega poeta põrandale okkaid.

Tuled enne ehteid

Kui jõulupuu on valitud ja tuppa toodud, siis Seda tuleb kindlasti teha enne ehete panemist! Levinud on ka küsimus, et kui palju tulesid panema peaks. Tegelikult on tulede paigutusel oluline, et joonistuks välja puu kuju. Alles siis, kui tuled on paigutatud, võib hakata ehteid riputama.

Oleme sinu jaoks välja toonud keskmiselt keti pikkused ja ledide arvud, kuid lõpptulemus oleneb siiski eelkõige sinu eelistusest, tulede tihedusest ja suurusest.

1-1,25m puu - keti pikkus 6m ja 80LED
1,25-1,5m puu - keti pikkus 9m ja 120LED
1,5-1,75m puu - keti pikkus 11m ja 500LED
1,75-2m puu - keti pikkus 16m ja 750LED
2-2,5m puu - keti pikkus 20m ja 900LED
2,5-3m puu - keti pikkus 22,5m ja 1000LED
3,5-4,5m puu -keti pikkus 34m ja 1500LED

Ehete riputamisel kehtib kuldreegel: jõulupuud tuleb ehtida kihiliselt, liikudes tüve poolt väljapoole ja ülevalt alla.

Ära unusta ka kuuske ümbertringi ehtida, isegi siis, kui puu ei asu ruumi keskel. Varju jäävale osale võib ehteid lihtsalt veidi vähem lisada, kuid ehtimata ei tohiks seljatagust kindlasti jätta.

Kuidas paigutada erineva suurusega ehteid? 

Esimesena tuleks paika panna suuremad ja raskemad ehted. Suuremad ehted paigutatakse jõulupuu alumisse osasse, keskmised ja väiksemad puu keskele ja ülemisse osasse. Alumisse osasse pange rohkem ehteid ja ülespoole veidi vähem. Kuid ehitud jõulupuu üldmulje peaks siiski jääma ühtlane! Ehteid tasuks puule süsteemselt riputada, see tähendab, et korraga panna puule ühed ehted, seejärel teised, kolmandad jne. Viimasena lisatakse puule kõige väiksemad ja luksuslikumad ehted, näiteks jääpurikad, ripatsid, kristallid ja rippvanikud. Ideaalse tulemuse saavutamiseks võib puule lisada veel nn klõpsuga kaunistusi. Sel aastal on väga populaarsed haldjad, baleriinid, lilled, linnud, liblikad, jms. Kui soovid puule ka elavat tuld, siis kõige lõpuks on ka küünlahoidjate lisamiseks õige aeg!

Kui palju on ühe korraliku kuuse ehtimiseks ehteid tarvis?

Kolmemeetrise "unistuste jõulupuu" rikkalikuks ehtimiseks kulub umbes 500 ehet, aga kui kasutada ainult kuule, siis saab ka 300 ehtega kena tulemuse. Lühematele puudele läheb vähem ehteid. Sellisest kogusest ei tasu nüüd ära ehmatada – ühe korraga kõike keegi osta ei jaksa ja ei ole mõtetki, sest igast meie kollektsioonist leiab piisavalt kaunistusi, mida saab juba olemasolevate ehetega kombineerida. Samuti võivad osavnäpud vastselt soetatud ehetele lisaks ka ise kaunistusi valmistada. Kuuseeheteks sobivad nii piparkoogid, paeltest lipsud, värvitud käbid ja suled, paberist konfetid jne, mida on lõbus perega üheskoos valmistada.

NB! Kui Sinu õuel kasvab juba kaunis jõulupuu, siis ära unusta ka teda ehtida. Hansaplantis on parim valik just välitingimustesse sobivaid elektrilisi tulesid ja valguskette, millega oma aed imeliseks jõulumaaks muuta.


Fotod: Triine Tamm