• Hansaplant
  • Jaapani Lehis 'Julians Weeper' C12 120cm Tüvivorm
Jaapani lehis on Jaapanist pärit keskmise- kuni kõrgekasvuline lehiseliik, mis võib sobilikes tingimustes kasvada kuni 40 m kõrguseks. Jaapani lehise iseloomulikumaks tunnuseks on tema lopsakad, kuni 5 cm pikkused, sinakasrohelised okkad, mis teevad puust tõelise iluduse! Ka puu võra on väga kaunis ja õhuline. Käbid on umbes 3cm pikkused. Jaapani lehisel on palju erineva kasvukujuga ja okkasuurusega aianduslikke sorte. Jaapani lehis on Eestis täielikult külmakindel.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Lehised vajavad kasvamiseks avatud ning päikesepaistelist kasvukohta. Muld peab olema parasniiske, huumusrikas ja hästi õhustatud. Kõrget ja seisvat põhjavett lehised ei talu, küll aga taluvad linnade suitsu ja tahma.
Kasutamine: Lehiseid istutatakse parkidesse ja suurematele haljasaladele üksikpuuna või rühmana. Kiirekasvuliste puudena on lehised väga ootuspärased puiesteede istutamiseks. Koduaedades kasvatatakse peamiselt euroopa- ja jaapani lehise väikesekasvulisi sorte. Liikide võrakuju on väga dekoratiivne, kuid nad vajavad enda eksponeerimiseks väga palju ruumi. Lehised alluvad ka pügamisele, lastes kujundada endast kõrgemakasvulise lehiseheki või mõne muu solitaarse kujundi!
Kasutada üksiktaimena koduaedades. Tähelepanuväärne soolotaim aias.
Kasvupinnas Mulla suhtes leplik, kasvab ka savistel pindadel.
Kasvukuju Rippuvate kasvudega sort. Tüvele poogitud, moodustab ta ilusate pikkade rippuvate okstega leinavormi, mis maani jõudes roomab edasi. Suvehaljas. Noorelt oksad on roosakad.
Igihaljas ei
SKU OLKSW141
Kasvukoht päikeseline
Kaal pakendiga (kg) 12.0000
Täiskasvanud taime kõrgus 1.00 - 1.50 m
Müüdava taime kõrgus 1.20 m
Vahekaugus 50 - 100 cm
Poti suurus C12