• Hansaplant
  • Inspiratsiooninurk- Külluslikud Rõduvaasid Ja Põnevad Sügisistutused

Inspiratsiooninurk- külluslikud rõduvaasid ja põnevad sügisistutused

KanarbikÄraõitsenud suvelillede asemele võib juba praegu istutada esimesed sügislilled. Hansaplantis on suurepärane sügislillede valik, erinevad värvid ja sordid loovad hetkega õige meeleolu.

KRÜSANTEEMID
Krüsanteemid
on väga populaarsed hooajalilled, eriliselt armastatud on nad tänu rohketele õienuppudele ja rikkalikule õitsemisele. Vähem oluline ei ole asjaolu, et krüsanteemid seisavad ilusad ka lõikelillena vaasis. Eriliselt meeldivad krüsanteemid jaapanlastele, kes on selle kauni taime oma rahvuslilleks kuulutanud. Seda leidub nii rahadel, markidel, kui ka Jaapani kõrgeimal ordenil. Jaapanlased kutsuvad krüsanteemi nimega kiku, mis tähendab päikest.

Krüsanteemi lehti ja õisi kasutatakse Hiinas ja Jaapanis ka aromaatse tee tegemiseks, mis alandab vererõhku ja parandab nägemist. Krüsanteemis arvatakse peituvat igavese elu võti. Ta sümboliseerib optimismi, rõõmu, pikka iga, sügist, õpetatust ja rahulolu. Eluruumides toovad krüsanteemiõied feng-shui järgi rõõmu ja õnne.

KANARBIK
Kanarbik
on võrratu meetaim, kes armastab palju päikest. Kanarbik on mesilaste üks lemmiktaimi, kuna temas peitub palju meelitavat nektarit. Kanarbikumesi on tumedama värvusega ja see suhkrustub alles pika aja möödudes. Meel on veidi mõrkjas maitse, kuid Eestlaste hulgas on see väga populaarne.
Kanarbik õitseb juuli lõpust kuni sügiskülmadeni välja ja vajab happelist pinnast. Aiavaasides ja rõdukastides sobivad kanarbike kõrvale eerikad, viltlehed, padipõõsad ja alpikannid. Aias võib kanarbikud istutada hapulembeste taimede peenrasse, kaaslaseks rododendronid, mustikad, pohlad.

ALPIKANN
Varasügisene ja jahedalembene alpikann on rõõmus värvilaik lillelaual või rõdukastis. Ta võib kaunistada Sinu kodu ja aeda mitu kuud, hilissuvest sügiseni. Sügisese õitsejana ei karda ta esimesi öökülmi ja sobib kasvatamiseks koos eerikate, kanarbike ja padipõõsastega lilleanumates või terrassipottides.

PUISMAILANE
Puismailased
on ahvatleva väljanägemisega on igihaljaste värviliste või ka roheliste lehtedega sügisesed kääbuspõõsad. Puismailase õied võivad olla valged, lillad, roosad või sinised ja seetõttu annab neid kenasti sobitada erineva värvidega sügisvaasidesse. Nad taluvad hästi lühiajalisi miinuskraade, kuid meie kliimas nad õues kevadeni vastu ei pea. Talvitumiseks tuleb puismailane viia tuppa jahedasse ja valgesse.

DEKORATIIVKAPSAS JA ASTER
Aster
on Hiina ja Jaapani päritolu üheaastane taim. Astreid on väga erinevate õitekuju ja värvitoonidega, ka täidisõisikulisi sorte. Aster on suurepärane lõikelill, mis sobib ideaalselt oma lopsakate õitega sügisestesse aiavaasidesse, kiviktaimlatesse, lillerühmadesse või meeleoluka reana ääristaimeks.
Dekoratiivkapsas on omapäraselt kauni kasvukujuga ning lilla ja roheliset tooni värviliste lehtedega. Vaasi paigutades talub dekoratiivkapsas tugevaid miinuskraade.

KÕRRELISED JA HELMIKPÖÖRISED
Kõrrelised
nii aias kui ka vaasis pakuvad härmatanud hommikutel muinasjutuliselt ilusat vaatepilti. Vaasitaimedena võiks eelistada mitmesuguseid tarnasid, kuna need on valdavalt igihaljaste ja värviliste lehtedega. Tavapüsikutest sobivad sügisvaasi lõbusalt täiendama helmikpöörised. Oma lopsakate ja erksavärviliste lehtedega panevad nad terrassivaasid või rõdukastid elama.

MÄTASHARJAD
Mätasharjad
on oma pehmevahuste lehvikukujuliste või sulgjate pöörisõisikutega silmapaistvad taimed nii suvelillepeenardes, bordüürides kui ka terrassivaasides ja konteineranumates. Mätasharju võib kuivatada ning nad säilivad hästi kuivlilledena.

PADIPÕÕSAS JA VILTRISTIROHI
Padipõõsas ja vilt-ristirohi tasakaalustavad ning annavad värvi oma luksusliku hõbedase värvitooniga. Taimed on väga dekoratiivsed ning kasvavad jõudsalt kogu sügise vältel.

         

            

VAATA SÜGISTAIMI SIIT