Vähenõudlik havortia sobib kasvatamiseks nii kontorisse, kui ka koju. Lõuna-Aafrikast pärit havortia (Haworthia) perekonda kuulub üle 150 liigi sukulentseid rohttaimi. Liigiti varieeruvad lehed on paksud ja kaetud mügarate, kühmukeste või laigukestega ning asetsevad taimevarrel spiraalselt või moodustavad kodariku, vars on taimedel lühike või puudub hoopis. Taime kõrguseks on kuni 20 cm. Väikesed ilmetud õied asetsevad pika varre otsas hõredas kobarõisikus. Kastmisega ei maksa üle pingutada. Enne järgmist kastmiskorda lasta mullapinnal kuivada. Vahelejäänud kastmiskorrad ei tee taimele paha. Talvised kastmiskorrad olgu harvemad kui suvised. Kastmisel jälgida ka, et vesi ei satuks lehekodariku keskele.

SOOVITUS

Taimele sobiv ilupott vali alati 1-2cm suurem istutuspoti diameetrist. Näiteks P15 sobiva poti diameeter on 16-17cm. Soovitame taime alati peale poest kojutoomist ümber istutada just sellele taimele sobivasse mulda, hiljemalt 1-2 kuu pärast. Sobivaim ümberistutamise aeg on kevadel veebruarist kuni maini.

Õitsemise või lopsakate lehtede soodustamiseks ära unusta ka väetamist, kõige kiirema toimega väetis on mikroelementidega vedelväetis. Väetamisega tuleks pausi pidada talvisel perioodil kui valgust on vähem - novembrist kuni veebruarini."
Lehed Vahvate vöödiliste paksude lehtedega.
Kastmine Kasta mõõdukalt, talvel vähe. Taim on vähenõudlik, väldi ülekastmist.
Väetamine Väetada 1 kord kuus kaktuseväetisega.
Temperatuur Soe, talvel jahedam. Eelistab kuiva õhku.
Lehe värv triibuline
SKU 700758
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 0.1000
Täiskasvanud taime kõrgus 20 cm
Poti suurus P8.5