Havisaba on kõige vastupidavam toataim - ta suudab elada hämaruses ning elab edukalt üle pikemad põuaperioodid. Kõige suuremaks ohuks havisabale on tema ülehooldamine. Ta eelistab otsese päikese eest varjatud kasvukohta, kuid väga hämaras paigas muutuvad lehed veidi tuhmimaks. Havisabade omapärase kuju ja värviga lehed sobivad hästi kaunistama kodusid, olles ka väga hea õhupuhastaja. Havisaba on väga hea kontoritaim.

SOOVITUS

Taimele sobiv ilupott vali alati 1-2cm suurem istutuspoti diameetrist. Näiteks P15 sobiva poti diameeter on 16-17cm. Soovitame taime alati peale poest kojutoomist ümber istutada just sellele taimele sobivasse mulda, hiljemalt 1-2 kuu pärast. Sobivaim ümberistutamise aeg on kevadel veebruarist kuni maini.

Õitsemise või lopsakate lehtede soodustamiseks ära unusta ka väetamist, kõige kiirema toimega väetis on mikroelementidega vedelväetis. Väetamisega tuleks pausi pidada talvisel perioodil kui valgust on vähem - novembrist kuni veebruarini.
Kastmine Kastmisega olla pigem ettevaatlik - muld peab kastmiskordade vahel läbi kuivama. Talvel kasta vähem - umbes kord kuus, suvel kord nädalas.
Väetamine Aktiivsel kasvuperioodil (märtsist-septembrini) väetada kord kuus rohelistele toataimedele või sukulentidele mõeldud väetisega (täpsed juhised pakendil).
Kasvupinnas Sobivad hästi toataimedele mõeldud mullad. Poti põhja soovitame panna drenaaziks kergkruusa.
Erihooldus Väga leplik kehvade valgustingimuste osas ja talub hästi kuiva õhku
Lehe värv värviline
SKU 79887
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline, varjuline
Kaal pakendiga (kg) 1.8100
Müüdava taime kõrgus 50 cm
Poti suurus P17