Havisabad on väga vähenõudlikud toataimed. Nad taluvad hästi nii pikki põuaperioode kui ka kõige varjulisemat toanurka. Päris varjus jäävad lehed kahvatumaks ja seetõttu sobib talle kõige paremini poolvarjuline kasvukoht. Kastmise suhtes on ta äärmiselt paindlik - jälgi kastmist 1-2x kuus, kindlasti lase kastmisperioodide vahel mullapallil üleni läbi kuivada. Pigem on tundlik liigniiskusele - kindlasti peab poti põhjas olema auk, mille kaudu saab liigne kastmisvesi välja vooolata. Saadaval on väga palju erinevaid sorte, kõikide lehed on omapäraste mustridega. Vanemad taimed hakkavad õitsema kord aastas suvel.
Vali toataimele ümbrispott, mis sobib hästi nii taimele, kuid ühtlasi on ka kauniks sisustuselemendiks Sinu kodus. Taime ümber oleva istutuspoti diameetri saad kui vaatad tähise P taga olevat numbrit. Ümbrispoti diameetri saad teada nimest või hinnasildilt (tähis D). Soovitame valida ümbrispott istutuspotist mõned cm suurem. Loe lähemalt!
Õied Pikad, valged õisikud.
Lehed Pikad püstised mõõkjad või silindrilised.
Kastmine Kastmiste vahel lasta mullal kergelt läbi kuivada. Talvel kasta harvemini. Talub hästi põuda.
Väetamine Märtsist oktoobrini väetada 1x kord kuus rohelistele toataimedele mõeldud väetisega vastavalt pakendil olevale juhisele. Vaata siit toataimedele mõeldud väetiseid.
Temperatuur Soe, 18-24°C. Talvel minimaalselt +13°C.
Kasvupinnas Mulla suhtes ei ole nõudlikud ja neile sobivad universaalsed toataimede mullad. Vaata siit toataimedele sobivaid muldasid.
Erihooldus Havisaba lehed koguvad tolmu. Aeg-ajal on hea lehed niiske lapiga puhtaks tõmmata, et taim saaks paremini fotosünteesida.
Õie värv roheline, valge
Lehe värv roheline
SKU 112619
Tootjamaa Holland
Kasvukoht poolvarjuline, varjuline
Kaal pakendiga (kg) 0.0000
Müüdava taime kõrgus 20 cm
Poti suurus P9