Havisabad on ülimalt vähenõudlikud. Püstiste lehtedega, mis vastavalt liigile on kas mõõkjad või silindrilised nagu pulgad. Kannatab nii pimedat kasvukohta kui ka vähest kastmist. Havisabad on pärit Aafrikast. Väga pikaealised taimed, normaalsete kasvutingimuste puhul võib taim kasvada mitmekümne aasta vanuseks. Kasta tuleks alles siis, kui mullapind on kergelt kuivanud, talvel harva. Unustate ta paar kastmata- pole probleemi! Ta andestab ja elab selle üle. Vältida ülekastmist. Jälgida, et potialusele ei jää vett seisma. Väetama peaks kasvuperioodil kord kuus. Sobib hästi algajale taimekasvatajale ja kontoritesse. Talub kuiva toaõhku. Kasvatada valges või poolvarjulises kohas. Leplik kehvade valgustingimuste osas. Ümber tuleks istutada alles siis, kui uute võrsete jaoks enam potis ruumi pole või kui juured on kasvades poti ära lõhkunud. Soovitame istutada kaktustele mõeldud mulda.
INFO

Taimed pakendame ilmastikukindlalt. Kohale toome üle Eesti kasutades ettevaatliku käitlusega kullerteenust, et hoida taimede värskust ja ilu. Taime kõrgus nimetuses on toodud koos istutuspotiga.

Taimele sobiv ilupott vali alati 1-2cm suurem istutuspoti diameetrist. Nt Liilia P15 sobiva poti diameeter on 16-17cm.

SOOVITUS

Soovitame taime alati peale poest kojutoomist ümber istutada just sellele taimele sobivasse mulda, hiljemalt 1-2 kuu pärast. Sobivaim ümberistutamise aeg on kevadel veebruarist kuni maini.

Õitsemise või lopsakate lehtede soodustamiseks ära unusta ka väetamist, kõige kiirema toimega väetis on mikroelementidega vedelväetis. Väetamisega tuleks pausi pidada talvisel perioodil kui valgust on vähem- novembrist kuni veebruarini.
SKU 700770
Kaal pakendiga (kg) 0.3150
Müüdava taime kõrgus 30 cm
Poti suurus P9