Havisaba on kõige vastupidavam toataim - ta suudab elada hämaruses ning elab edukalt üle pikemad põuaperioodid. Kõige suuremaks ohuks havisabale on tema ülehooldamine. Ta eelistab otsese päikese eest varjatud kasvukohta, kuid väga hämaras paigas muutuvad lehed veidi tuhmimaks. Havisabade omapärase kuju ja värviga lehed sobivad hästi kaunistama kodusid, olles ka väga hea õhupuhastaja. Havisaba on väga hea kontoritaim.

SOOVITUS

Taimele sobiv ilupott vali alati 1-2cm suurem istutuspoti diameetrist. Näiteks P15 sobiva poti diameeter on 16-17cm. Soovitame taime alati peale poest kojutoomist ümber istutada just sellele taimele sobivasse mulda, hiljemalt 1-2 kuu pärast. Sobivaim ümberistutamise aeg on kevadel veebruarist kuni maini.

Õitsemise või lopsakate lehtede soodustamiseks ära unusta ka väetamist, kõige kiirema toimega väetis on mikroelementidega vedelväetis. Väetamisega tuleks pausi pidada talvisel perioodil kui valgust on vähem - novembrist kuni veebruarini.
Kastmine Kastmisega olla pigem ettevaatlik - muld peab kastmiskordade vahel läbi kuivama. Talvel kasta vähem - umbes kord kuus, suvel kord nädalas.
Väetamine Aktiivsel kasvuperioodil (märtsist-septembrini) väetada kord kuus rohelistele toataimedele või sukulentidele mõeldud väetisega (täpsed juhised pakendil).
Kasvupinnas Sobivad hästi toataimedele mõeldud mullad. Poti põhja soovitame panna drenaaziks kergkruusa.
Erihooldus Otsese päikese eest varjatud valge või poolvarjuline kasvukoht. Vähese valgusega võivad lehed muutuda tuhmimaks. Väga leplik kehvade valgustingimuste osas ja talub hästi kuiva õhku.
Lehe värv roheline
SKU 101163
Tootjamaa Holland
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline, varjuline
Kaal pakendiga (kg) 0.4660
Müüdava taime kõrgus 40 cm
Poti suurus P12