• Hansaplant
  • Harilik Vaher 'Crimson Sentry' C4 80cm Tüvivorm
Harilik vaher on ainus Eesti looduses kasvav vahtraliik, mille looduslik koguareaal on väga lai, ulatudes Norrast ja Prantsusmaalt Kesk-Venemaani ning Lõuna-Soomest Kreekani ja Kaukaasiani. Rohkem kui põhiliiki, kasutatakse iluaianduses hariliku vahtra paljusid vorme ja värviliste lehtedega sorte.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Vahtrad kasvavad edukalt nii täisvalguses kui ka poolvarjus. Mõned liigid eelistavad isegi täisvarju. Värviliste lehtedega vahtrasordid peaksid erksama lehevärvi püsimiseks kasvama siiski päikselisel kohal. Olenevalt liigist eelistavad ühed niiskemaid, teised kuivemaid muldi, kuid kõik vahtrad kasvavad hästi igasugustel normaalsetel aiamuldadel.
Kasutamine: Puukujulisi suuremõõdulisi vahtraid istutatakse üksikpuuna või väiksemate rühmadena suurematele haljasaladele ja parkidesse. Värviliste lehtedega vahtraid sobib istutada eranditult vaid üksiku efektipuuna.
Õied Väikesed, meerikkad.
Lehed Lehed on läikivad. Tärgates erkpunased lehed muutuvad kasvuperioodi jooksul kastanpunaseks. Sügisvärv pronksjaspunane.
Kasvupinnas Eelistab viljakamat, lubja- ja huumusrikast mulda. Ei talu põuda.
Vastupidavus Vastupidav
Kasvukuju Kitsassammasja võraga puu. Aeglasekasvuline. Oksad püstised, tihedallt võra ümber, kasvud tugevad ja jäigad. Täiskasvanud taim ümara võraga.
Igihaljas ei
Õie värv kollane
Lehe värv punane
SKU MEN112467
Õitsemise aastaaeg suvi
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Õitsemisaeg juuni
Kaal pakendiga (kg) 4.0000
Täiskasvanud taime kõrgus 6.00 - 8.00 m
Müüdava taime kõrgus 80 cm
Vahekaugus 5.00 - 7.00 m
Poti suurus C4