Müügil!
Müügil!
Hariliku sireli looduslikuks kodumaaks on Balkani poolsaar, kus ta kasvab 6–7m kõrguse põõsana või mitmetüvelise väikese puuna. Ta on sirelitest kõige enim kultiveeritud liik: iluaianduses kasutatakse laialt nii põhiliiki ennast kui ka tema arvukaid kultuursorte. Harilik sirel on Eesti kliimatingimustes täiesti külmakindel ja samas üks kaunimalt õitsev kõrgekasvuline ilupõõsas üldse. Harilik sirel annab rikkalikult juurevõsusid, mistõttu ei sobi ta hekiks.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Sirelid vajavad edukaks kasvamiseks ja õitsemiseks täisvalgust ja parasniisket toitaineterikast mulda. Igasugune tavaline aiamuld on sirelitele sobilik. Vältida tuleks liigniiskeid ja liigkuivi ning kehvi muldi.
Kasutamine: Sirelite looduslikest liikidest on otstarbekas istutada vabakujulisi või pügatavaid hekke. Kaunid sirelihekid on oma kiire, kõrge ja tiheda kasvuga tõhusad tuulte eest kaitsjad. Väiksematesse aedadesse harilik sirel hekiks väga hästi ei sobiks, sest annab ohtrasti juurevõsu, mis väljub lõpuks kontrolli alt. Piiratavaid sirelihekke või ka üksikpõõsaid tuleb pügada kohe pärast õitsemist, siis õitsevad nad igal aastal uuesti ja rikkalikult.
Igihaljas ei
SKU MEN100585
Kaal pakendiga (kg) 5.0000
Müüdava taime kõrgus 50 - 60 cm
Poti suurus C4.5