• Hansaplant
  • Harilik Sirel 'Andenken An Ludwig Späth' C7,5 60-80cm
Hariliku sireli looduslikuks kodumaaks on Balkani poolsaar, kus ta kasvab 6–7m kõrguse põõsana või mitmetüvelise väikese puuna. Ta on sirelitest kõige enim kultiveeritud liik: iluaianduses kasutatakse laialt nii põhiliiki ennast kui ka tema arvukaid kultuursorte. Harilik sirel on Eesti kliimatingimustes täiesti külmakindel ja samas üks kaunimalt õitsev kõrgekasvuline ilupõõsas üldse. Harilik sirel annab rikkalikult juurevõsusid, mistõttu ei sobi ta hekiks.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Sirelid vajavad edukaks kasvamiseks ja õitsemiseks täisvalgust ja parasniisket toitaineterikast mulda. Igasugune tavaline aiamuld on sirelitele sobilik. Vältida tuleks liigniiskeid ja liigkuivi ning kehvi muldi.
Kasutamine: Sirelite looduslikest liikidest on otstarbekas istutada vabakujulisi või pügatavaid hekke. Kaunid sirelihekid on oma kiire, kõrge ja tiheda kasvuga tõhusad tuulte eest kaitsjad. Väiksematesse aedadesse harilik sirel hekiks väga hästi ei sobiks, sest annab ohtrasti juurevõsu, mis väljub lõpuks kontrolli alt. Piiratavaid sirelihekke või ka üksikpõõsaid tuleb pügada kohe pärast õitsemist, siis õitsevad nad igal aastal uuesti ja rikkalikult.
Üks vanimaid ja enamlevinud sorte! Lõika sirelipõõsaid tagasi või kärbi sirelihekkisid vahetult peale õitsemist, siis õitsevad sirelid ka järgmisel aastal rikkalikult! Kasuta üksikpõõsana, vabakujuliseks või pügatud hekiks. Kaunid sirelihekid on oma kiire, kõrge ja tiheda kasvuga tõhusad tuulte taltsutajad, aga ka kiired soovimatute vaadete sulgejad.
Õied Tume-purpurpunased, lõhnavad lihtõied
Lehed Rohelised, südajad
Kasvupinnas Leplik mullastiku suhtes.
Kasvukuju Tugevakasvuline põõsas.
Igihaljas ei
Õie värv lilla
Lehe värv roheline
SKU MEN112455
Õitsemise aastaaeg kevad, suvi
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Õitsemisaeg mai - juuni
Kaal pakendiga (kg) 7.5000
Täiskasvanud taime kõrgus 2.50 - 4.00 m
Müüdava taime kõrgus 60 - 80 cm
Vahekaugus 2.00 - 3.00 m
Poti suurus C7.5