Harilik jugapuu on Euroopast, Põhja-Aafrikast ja Väike-Aasiast pärit jugapuuliik. Oma kodumaal kasvab 10–20m kõrguseks puuks ja võib saada väga vanaks. Harilik jugapuu on üks parimaid igihaljaid taimi varjulisse kasvukohta. Päikesepaistel on nad tundlikud varakevadise päikesepõletuse suhtes. Harilikul jugapuul on väga palju erineva kasvukujuga vorme ja iluaianduslikke sorte. Kuigi harilik jugapuu on meie oma looduse liik, ei ole ta Eesti sisemaal piisava külmakindlusega ja võib tuulistel kasvukohtadel tugeva pakasega talvedel saada kannatada.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Meie kliimatingimustes vajavad jugapuud poolvarjulist või varjulist kasvukohta. Muld peab olema parasniiske ja viljakas. Jugapuud ei talu kõrget põhjavee seisu ega pidevat liigniiskust. Kasvatades külmakindlaid jugapuusorte lagedamal kasvukohal, tuleb neid kindlasti varjutada varakevadise kõrvetava päikese eest!
Kasutamine: Varjutaluva okaspuuna on jugapuu asendamatu taim varjulistes aedades ja kalmistutel. Ülima pügavustaluvusega okaspuuna aga asendamatu okaspuuhekk varjualadel. Vormi- ja värviküllase okaspuuna sobib jugapuud istutada ka üksiktaimena või rühmadena koduaedadesse. Jugapuu laseb endast vormida ükskõik missugust sümmeetrilist- või vaba kujundit.
Number üks varjutaim okaspuude hulgas! Kasutada üksikult aedades, väiksematel istutusaladel.
Kasvupinnas Viljakas muld.
Kasvukuju Laiuv aeglasekasvuline põõsas.
Igihaljas jah
SKU OTBS182
Tootjamaa Holland
Kasvukoht poolvarjuline, varjuline
Kaal pakendiga (kg) 2.0000
Täiskasvanud taime kõrgus 40 - 50 cm
Müüdava taime kõrgus 30 cm
Vahekaugus 70 - 100 cm
Poti suurus C2