Harilik jugapuu on Euroopast, Põhja-Aafrikast ja Väike-Aasiast pärit jugapuuliik. Oma kodumaal kasvab 10–20m kõrguseks puuks ja võib saada väga vanaks. Harilik jugapuu on üks parimaid igihaljaid taimi varjulisse kasvukohta. Päikesepaistel on nad tundlikud varakevadise päikesepõletuse suhtes. Harilikul jugapuul on väga palju erineva kasvukujuga vorme ja iluaianduslikke sorte. Kuigi harilik jugapuu on meie oma looduse liik, ei ole ta Eesti sisemaal piisava külmakindlusega ja võib tuulistel kasvukohtadel tugeva pakasega talvedel saada kannatada.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Meie kliimatingimustes vajavad jugapuud poolvarjulist või varjulist kasvukohta. Muld peab olema parasniiske ja viljakas. Jugapuud ei talu kõrget põhjavee seisu ega pidevat liigniiskust. Kasvatades külmakindlaid jugapuusorte lagedamal kasvukohal, tuleb neid kindlasti varjutada varakevadise kõrvetava päikese eest!
Kasutamine: Varjutaluva okaspuuna on jugapuu asendamatu taim varjulistes aedades ja kalmistutel. Ülima pügavustaluvusega okaspuuna aga asendamatu okaspuuhekk varjualadel. Vormi- ja värviküllase okaspuuna sobib jugapuud istutada ka üksiktaimena või rühmadena koduaedadesse. Jugapuu laseb endast vormida ükskõik missugust sümmeetrilist- või vaba kujundit.
Number üks varjutaim okaspuude hulgas! Kasutada pinnakattena varjulistes kohtades (4 tk/m²).
Kasvupinnas Viljakas parasniiske muld.
Taimi m2 4
Kasvukuju Madal laiuv põõsas.
Igihaljas jah
SKU OTBR200
Tootjamaa Holland
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 3.0000
Täiskasvanud taime kõrgus 40 cm
Müüdava taime kõrgus 20 - 25 cm
Vahekaugus 2.00 - 3.00 m
Poti suurus C3