Harilik elupuu 'Little Giant' on madalakasvuline ja dekoratiivne elupuu sort. Tumerohelised okkad säilitavad oma värvuse ka talvel. Algul suhteliselt kiirekasvuline (10-12cm aastas), hiljem jääb ikka madalaks. Keraja kasvuga sort, mis sobib asendama madalateks hekkideks, piireteks ja mustriteks kasutatavat harilikku pukspuud. Erinevalt pukspuust ei karda elupuu ei külma ega päikesepõletust. Sobib linnaruumi, taludes saastunud õhku. Istuta pügatud hekiks sobib 3-4 taime jooksva meetri kohta.
Harilik elupuu on kiirekasvuline ja väga vähenõudlik okaspuu, kasvades praktiliselt igasugustes tingimustes. Oma ülisuure loodusliku areaali tõttu esineb harilikul elupuul väga palju vorme, lisaks on ka aretuse ja selektsiooni teel saadud üle 300 sordi. Nad erinevad üksteisest kasvukõrguse-, kasvukuju- ja okkavärvuse poolest. Elupuud kasvavad edukalt päikesepaistel ja poolvarjus. Liigid edenevad ka varjulisemas kohas, kuid sortidele on vaja valgemat kasvukohta, siis on nende oksastik tihedam. Kõik elupuusordid kasvavad hästi toitaineterikkal aiamullal ega vaja lisaväetamist. Kuigi elupuud on okaspuudest ühed vastupidavamad, ei talu nad siiski liigniiskust ega kõrget põhjavee seisu. Väheviljakal mullal on otstarbekas väetada elupuid kevadeti spetsiaalsete okaspuudele mõeldud väetistega.

Kasulik lugemine:

Okaspuude kaitsmine kevadise päikesepõletuse eest

Heki istutamine

Sügisene väetamine

Konteinertaimede istutamise juhis

Kastmine Tundlik põua suhtes. Kuival kasvuperioodil vajab lisakastmist.
Väetamine Väetada kevadel kevadise okaspuuväetisega ja sügisel okaspuude sügisväetisega. Siit leiad okspuudele sobivad väetised.
Kasvupinnas Viljakas ja parasniiske muld.Siit leiad okaspuudele sovibad mullad.
Vastupidavus Vastupidav
Kasvukuju Kerajas.
Igihaljas jah
Erihooldus Kärpida hiljemalt augustis kasve. Peale istutust vajalik varjutada 3-l esimesel kevadel varjutuskangaga veebruarist maapinna sulamiseni.
SKU DEK105623
Tootjamaa Holland
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 3.4650
Täiskasvanud taime kõrgus 1.00 - 1.50 m
Müüdava taime kõrgus 25 - 30 cm
Vahekaugus 1.00 - 1.50 m
Poti suurus P19