Toimetused aias

- Kui puud ja põõsad on veel metsloomade vastu kaitsmata, on viimane aeg see töö ette võtta. Pane noortele viljapuudele jäneste ja metskitsede rüüste ärahoidmiseks tüvespiraalid, need hoiavad õrna koort ka päikesepõletuse eest.

- Kuhja kohevat lund külmaõrnade taimede ümber. See aitab tugeva külma puhul taimi kaitsta.

- Kui sügis oli liiga soe, on nüüd viimane aeg roosid talveks kinni katta.

- Viimane aeg panna talvituma taimekastid! Mägimänni ja hariliku kuusega istutatud taimekast too sissekäigu lähedale ja kasuta seda jõulumeeleolu loojana.

- Raske ja sula lumi võib aias ootamatult palju kahju tekitada: raputa okstele kogunenud lumi ettevaatlikult maha.

- Eemalda kasvuhoonele langenud lumi, et sulaga liigset raskust ei koguneks.

- Jälgi, et lindude söögimajas oleks kogu aeg toitu. Suurema külma ajal kukuvad eriti ära energiarikkad rasvapallid.

- Külasta keldrit ja nopi aegsasti välja kõik riknenud köögiviljad ja puuviljad.

- Tee rõdukasti või aiavaasi talvine kompositsioon: too metsa alt rohelist  sammalt või halli samblikku ning torka selle sisse männi- ja kuuseoksi, värviks lisa kontpuude punaseid oksi.

- Varu mitmesuguseid oksi ja valmista oma pere seltsis jõulukaunistusi. Seadetes peavad kõige kauem vastu nulu-, jugapuu ja männioksad.
Toimetused toas

- Kaunista kodu jõululilledega: jõulutähed, alpikannid, hüatsindid ja asalead.

- Pisikesed küpressid, ebaküpressid jm potiokaspuud püsivad soojas toas kauem kenad, kui sa neid iga päev piserdad. Pärast pühi vii potipuud verandale või trepikotta, kus on valge ja jahe.

- Talvise toa õhutamisega arvesta, et troopilised toalilled ei talu otsest külma õhku. Õhutamise ajaks kata nad kinni või vii külma õhu eest eemale.

- Jälgi, et aknalaual olevad toataimed ei puutuks vastu külma klaasi. Kui aknakaua all on kuum radiaator, mis õhku kuivatab, piserda taimi või kasuta muid võimalusi õhuniiskuse suurendamiseks.

- Ära pööra toalillede teist külge ühe korraga vastu valgust! Tee seda järk järgult pikema aja jooksul, et taim jõuaks uue situatsiooniga harjuda.


Aianduskeskusest Hansaplant leiad kõik vajaliku taimede katmiseks ja talvisteks tegevusteks aias. Lisaks on meil suur valik erinevaid jõulutaimi: Eestis kasvatatud jõulutähed, väiksed ja suured potijõulupuud, hüatsindid, asalead, alpikannid ja palju muud.