Austerservik kasvab looduses paplil, lepal, vahtral, haaval, saarel, pöögil, kasel ja pajul. Seen võib kasvada ka elavate puude surnud osadel. Austerservik on üks lihtsamini kasvatatavaid seeni. Seent saab kasvatada kändudel, puupakkudel põhul, paberil, kohvil, põllundus- ja metsajääkidel või põhupeenras koos köögiviljadega.

Austerservik on ka raviomadustega, alandades kolesterooli taset organismis ja omades vähivastast toimet. Kasvatamisel peab arvestama, et seene eosed tekitavad paljudel juhtudel allergianähte.

Seenekübara värvus sõltub valgusest- vähese valgusega valmivad tumedamad seened.

Seenepaku hooldus. Seenepakk võib jääda kilekotti kuni mahaistutamiseni. Seenepakku võib maha kaevata igal ajal kui maa pole külmunud. Pakk võtta kilekotist välja ning kaevata maasse 2/3 ulatuses nii, et naelutataud ots jääb allapoole. ketta ümber kileriba eemaldama ei pea. Seenepaku lõplik läbikasvamine mütseeliga toimub mullas ning võib võtta aega kuni 12 kuud. Mulda pannes mõne aja pärast valge mütseelikiht kaob ning pakk muutub halliks. Sobivaks kasvukohaks on päikese eest varjatud koht, kuhu sajaks ka vihma, aga ei oleks seisvat vett. kahe istutatud puupaku vahele peaks jääma vähemalt 30 cm. Kuival perioodil on vaja kindlasti pakku kasta! Talvel seenepakku katta ei ole vaja, talub külma.

Saak. Saaki võib saada 2-3 korda aastas 4-5 aasta jooksul. Seeni 0,5-1 kg aastas. Seenepakku tasuks kontrollima minna siis, kui ka mujal looduses on värskeid seeni märgata.

Austerservikud kupatamist ei vaja. Austersevik on mõnus maheda maitsega seen. Väga hästi sobib paneerida pannkoogitaignas ning siis on maitse üsna nagu sirmikul.
SKU DS79122
Tootjamaa Eesti
Kaal pakendiga (kg) 2.0000