August on suurepärane kuu istutamiseks ja aiatöödeks, kuna suuremad kuumused ja põuaperioodid on enamasti selleks ajaks möödas. Nüüd võiks aias pisut ringi vaadata ja täiendada oma aeda hilissuviste õitsejatega – siilkübarad, hortensiad ja aed-leeklilled toovad augustis aeda imelise õitemere.

  • Roosidel tuleks ära lõigata kõik närbunud õied, see soodustab uute võrsete ja pungade teket ning nii saad ergutada roosid uuesti õitsema. Kindlasti tõrju roosidelt vajadusel ka kahjureid ja lehehaiguseid.

  • Vaata üle suvevaasid. Kui suvelilled näitavad närbumise märke, siis asenda nad näiteks krüsanteemide või kanarbikega. Lilleilule head tausta pakuvad erinevat värvi dekoratiivkapsad ja teised lehtdekoratiivsed taimed, mille leheilu võib nautida veel ka esimeste öökülmade ajal. Põnevaid kompositsioone saab teha ka kõrrelistega.

  • On aeg võtta maasikatelt paljundamiseks tütartaimi. Tütartaimed näpista ära ka juhul, kui sa ei taha paljundada: nad kurnavad maasikapuhmast.

  • Augustis anna vanale murule kaaliumi- ja fosforirikkaid väetisi. Ära enam väeta muru lämmastikku sisaldavate väetistega, see mõjub halvasti muru talvitumisele. Suurepärane aeg ka uue muru külvamiseks.

  • Augusti teisel poolel võid alustada sügisväetamisega terves aias. Sügisväetis on väga oluline, et taimed ja muru saaksid korralikult talvepuhkusele minna. Sügisene väetamine tagab järgmise aasta õitsemise, kasvu ja viljumise ning aitab taimedel paremini talve üle elada, sest paranevad nii taimede külmakindlus kui ka võime toitaineid kasutada.

  • Parim on, kui sügisväetist laotatakse taimedele enne lehtede langemist, siis jõuavad taimed kõik vajalikud toitained enne kasvuperioodi lõppemist omastada ja õigeaegselt talvepuhkusele minna. Sügisel ei tohi mingil juhul anda taimedele lämmastikku sisaldavat väetist, kuna see muudab taimed külmaõrnaks. Erandiks on muru, mille väetis vähesel määral võib lämmastikku sisaldada.