Flamingolill on väga populaarne ja vastupidav rikkalikult õitsev toataim. Edukaks kasvatamiseks vajavad keskmiselt rohkem hoolitsemist. Nad armastavad sooja, kõrge õhuniiskust ja hajuse valgusega kasvukohta. Liiga varjulises kasvukohas jääb õitsemine nigelamaks. Vältida otsest päikesevalgust. Jälgi kastmist kord nädalas ja kui tunned, et mulla ülemine kiht on läbi kuivanud, on hea aeg kastmiseks. Ta on tundlik nii ülekastmisele kui ka ektsteemsele läbikuivamisele. Aeg-ajalt piserda lehti sooja veega. Heades kasvutingimustes õitseb pidevalt. Saadaval on väga palju erinevaid õievärve.
Vali toataimele ümbrispott, mis sobib hästi nii taimele, kuid ühtlasi on ka kauniks sisustuselemendiks Sinu kodus. Taime ümber oleva istutuspoti diameetri saad kui vaatad tähise P taga olevat numbrit. Ümbrispoti diameetri saad teada nimest või hinnasildilt (tähis D). Soovitame valida ümbrispott istutuspotist mõned cm suurem. Loe lähemalt!
Õied Nahkjad, õitsevad kuni 4-5 kuud, valge-roosa kirjud.
Lehed Tumerohelised, nahkjad.
Kastmine Kasta korrapäraselt, lastes enne järgmist kastmist mullapinnal kuivada.
Väetamine Märtsist oktoobrini väetada 1-2x kuus või harvem toataimedele mõeldud väetisega vastavalt pakendil olevale juhisele. Vaata siit toataimedele mõeldud väetiseid.
Temperatuur Soe, 20-24°C. Talvel miinimaalselt 18°C.
Kasvupinnas Mulla suhtes ei ole nõudlikud ja neile sobivad universaalsed toataimede mullad. Vaata siit toataimedele sobivaid muldasid.
Õie värv punane, roosa, valge
Lehe värv roheline
SKU 83954
Tootjamaa Holland
Kasvukoht poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 0.6000
Täiskasvanud taime kõrgus 30 - 60 cm
Poti suurus P14