Aaloe on pärit Aafrika troopiliste ja sukulentsete puude ja põõsaste ja puhmaste perekonnast aaloeliste (Asphodelaceae või Aloaceae) sugukonnast. Aaloede ehitus ja kasvuvorm varieeruvad liigiti. Esineb nii puukujulisi, varrega põõsa- kui ka varretuid rosetjaid liike, ning isegi ronitaimi. Lehed on paljudel liikidel paksud, lihakad, pealt nõgusad, ogaliste servadega ja sageli heledate vöötide või tähnidega. Aaloed on toataimena lihtne kasvatada. Aaloedele on iseloomulik suur kuivataluvus, kuna nad on levinud poolkõrbe ja kõrbealadel, paljud liigid kasvavad ka mägedes. Vöötaaloe on teistest liikidest sitkem, samas on puisaaloe levinum just toataimena. Aaloede perekond koosneb 300- 400 liigist. Õitsemise ergutamiseks tuleb talvel hoida jahedamas, 13-19 kraadises toatemperatuuril. Liiga jahedas keskkonnas muutuvad lehetipud kollaseks. Suvel võib aaloed viia õue.
Õied Õied on enamasti erksavärvilised, torujad, piklikus õisikus.
Lehed Rohelised.
Kastmine Kasvuperioodil mõõdukalt, talvel üliharva. Suvel hoida muld niiske, talvel pigem kuivana (kasta kord või paar kuus), sest taim kipub mädanema minema. Mitte jätta vett taime lehtede süvikutesse. Talvel võib kasutada lume sulamisvett ja suvel vihmavett. Leh
Väetamine Väetada lahjendatud ja tasakaalustatud väetiselahusega kahe nädala tagant, talvel pigem mitte väetada.
Temperatuur Soe 18-24°C.
Kasvupinnas Mullasegusse võib lisada jämedamat liiva või graniidipuru, kuid kõige paremini sobib spetsiaalne kaktustele ja sukulentidele mõeldud toalillemuld.
Erihooldus Ümber tuleks taim istutada iga paari aasta tagant veidi suuremasse potti.
Lehe värv roheline
SKU 101926
Õitsemise aastaaeg talv
Kasvukoht päikeseline
Kaal pakendiga (kg) 0.3000
Müüdava taime kõrgus 25 cm
Poti suurus P12