Harilik elupuu ´Smaragd´
Thuja occidentalis ´Smaragd´
Туя западная
2(3-4) m 0,5-0,8(1-1,2) m
Kasvukuju Koonusjas puu
Okkavärvus Roheline, säilitab värvust ka talvel
Muld Viljakas muld
Märkused Üksikult, vabakujulise ja pügatud hekina 2-3 tk/jm. Esimestel istutusjärgsetel varakevadetel soovitav varjutada, põuakartlik
Üldinfo - Konteinertaime istutamine - Mullapalliga taimede istutamine - Bonsaide hooldus
Harilik elupuu ´Smaragd´, Thuja occidentalis ´Smaragd´
Zoom
Kommentaarid (12)
sirka (17.07.09)
Mul on kolm smaragdi elupuud, panin päikesekaite peale ilmselt liiga hilja (veebruari lõpus) päike kõrvetas ära kõigi kolme puu ühe külje, ühel vähem teistel kahel aga peaagu kõik oksad. Kas ma pean nüüd need oksad päris ära lõikama, või pean need põõsad üldse asendama? Kas nad nad taastuvad?
malle (18.04.10)
ka minul on kolm seda liiki elupuud, aga olen pääsenud kevadkahjustustest, väikesed kuivamised on olnud, need olen ära lõiganud ja puu on kosunud, väetan kevadel ja sügisel okaspuu väetisega, tundub, et aitab, sest puud on elujõulised
Mari (20.05.10)
Meil on 4 aastat need elupuud oleme väga rahul, kasvanud juurde üle meetri ja päike liiga pole teinud. Ilusad pealegi - Soovitan soojalt!
marje (30.03.11)
Sirka! kuna elupuudel puuduvad uinuvad pungad, millest uued oksad areneksid siis äralõigatud või täielikult päikesevõetud oksad ei taastu. Kui elupuud on noored, siis tasuks need mis ikka täiesti kõrbenud välja vahetada. Smargd kasvab üsna kiiresti.Sellel millel vähem võiks veel vaadata. Noori elupuid tuleb eriti kuivaperioodil tugevalt kasta ,mitte tihti ja vähe aga kohe isuga ja pigem harvem. Lõunapoolne külg tuleks aga kindlasti kaitsta päikese eest, eriti noortel elupuudel ja seda varem kui veebruari lõpus. Kõige parem on varjutuskangas, oma kogemust arvestades, nö suuremaauguline, siis võib selle peale panna juba pidevate külmade saabudes. Vanemad puud on vastupidavamad aga Smargdi puhul ei tee paha ka neile nö müts pähe panna ,et raske lumega ei painutaks oksi vormist välja või mis veel hullem neid ei murraks.
pets (03.04.12)
Mul jälle selline mure, et puud ei taha üldse kasvada.
kahe aastaga on juurde võtnud 10 cm
Olen väetanud ja kastnud ja päike ei tee ka liiga.
Evelin (05.04.12)
Äkki on probleem ebasobivas pinnases, mistõttu puud kasvavad hoolimata väetamisest aeglaselt.

Ireene (15.04.12)
Kui hästi ei kasva võib olla viga, et on istutatud veesoontele?
John (14.05.12)
Kas mullapalliga u 1,2 meetrised puud mis istutatud 80cm vahedega tuleks ka tagasi lõigata, et kohe tihedamaks hakkaksid kasvama?
Evelin (14.05.12)
Tere!

John, palun sisestage see küsimus meie Eksperdi lehele, sealt saate täpse vastuse.

Parimate soovidega

Evelin Mikker
Allan (22.04.14)
Tere,

Soov on ka elupuud hekk istutada (Smaragt). Olen kuulnud, et suuremad istikud (1-1,2m) ei taha hästi kasvama hakata ja surevad tihtipeale ära. Kas see vastab tõele? Kas oleks mõistlik osta lühemad (0,5-0,6m) istikud?
1  |  2  »»»  
Jaga oma isiklikku kogemust teistega!

web by OK Interactive